Rewolucje


Proszę zapoznaj się z konkretnymi przykładami, w którym technologia asystującej i rozszerzonej rzeczywistości zrewolucjonizowała procesy.


 

Zdalny ekspert


Ideą zdalnego eksperta jest nawiązanie połączenia audio i video pomiędzy osobą wykonującą zadanie (np. czynność serwisową) a ekspertem, zlokalizowanym w dowolnym miejscu, posiadającym kompetencje by udzielić wsparcia. Serwisant nosi smart glasses, które są wyposażone w kamerę, dzięki czemu ekspert ma tą samą perspektywę, a serwisant obie dłonie wolne do przeprowadzenia naprawy. Ekspert poprzez graficzny wskaźnik, możliwość nanoszenia grafik, wysyłania wiadomości lub poprzez dzielenie się dokumentami podpowiada jak wykonać zadanie. Więcej szczegółów.

Wsparcie produkcji i serwisu


Jest to rozwiązanie skierowane dla usprawnienia linii montażowych w zakładach produkcyjnych, oraz kontroli jakości. Obecnie na produkcji najczęściej stosowane są instrukcje drukowane na papierze lub udostępniane na komputerze lub tablecie. Są one statyczne i wymagają oderwania się od wykonywanego zadania. Dzięki zastosowaniu nasobnych urządzeń typu smart glasses treści, potrzebna dokumentacja czy potwierdzenia są zawsze w polu widzenia. Pozwala to zwiększyć efektywność oraz ułatwia szkolenie nowych pracowników.

Serwis i utrzymanie ruchu


Czynności związane z serwisem oraz utrzymaniem ruchu zazwyczaj angażują obie ręce, przez co utrudniony jest dostęp do instrukcji i procedur. Serwisanci stosujący nasobne urządzenia typu smart glasses mają ułatwione zadanie, gdyż dokumentacja serisowa, schematy czy listy kontrolne są dostępne w polu widzenia nie zmniejszając przy tym mobilności. To rozwiązanie może być zintegrowane ze zdalnym ekspertem, dzięki czemu serwisant może w dowolnym momencie zadzwonić do eksperta i otrzymać wsparcie. Więcej szczegółów.

Magazyny


Innowacyjne rozwiązanie dla potrzeb kolekcjonowania zamówień i sortowania przyspieszające pracę i redukujące błędy. Zapewnia ono duża mobilność gdyż nie angażuje dłoni a szczegóły zamówienia wyświetlane są w polu widzenia na wyświetlaczu nasobnego urządzenia (smart glasses). Dodatkowo instnieje możliwość integracji z ręcznymi skanerami kodów kreskowych, RFID lub wagami co jeszcze bardziej zwiększy efektywność pracy.